Skąd pozyskać środki na własny biznes?

Skąd pozyskać środki na własny biznes?

Środowisko akademickie niewątpliwie  jest miejscem powstawania wielu obiecujących inicjatyw, które z powodzeniem można zastosować w biznesie.  O ile nie brakuje umiejętności i zapału do ich realizacji, to nader często wielu wybitnym przedsiębiorcom na przeszkodzie staje prozaiczny brak środków.  Na szczęście przedsiębiorcy zwłaszcza należący do takich instytucji jak Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości nie są pozostawieni sami sobie, ponieważ mogą korzystać z wielu form wsparcia  w tym wsparcia finansowego.

 

Jak student może poradzić sobie w czasie kryzysu? - 3 sposoby na studencki biznes

Jak student może poradzić sobie w czasie kryzysu? - 3 sposoby na studencki biznes

Prawie 14% stopa bezrobocia powoduje wśród kończących dany etap edukacji studentów ogromne poruszenie. Z miesiąca na miesiąc można zaobserwować zmniejszenie ofert pracy na rynku dla młodych świeżo upieczonych magistrów oraz inżynierów. Pomimo, że zdecydowanie większym powodzeniem w poszukiwaniu pracy cieszą się absolwenci uczelni technicznych, to i dla nich znalezienie satysfakcjonującej pracy może okazać się szukaniem igły w stogu siana. Pytanie brzmi jak temu zaradzić? Odpowiedź można znaleźć na stronie: http://www.studentwtoruniu.pl/start/9-porady/594-studencki-biznes-na-studiach-ciekawe-badania-i-pomysy

Jak założyć działalność

Jak założyć działalność

Podjęcie działalności gospodarczej na własny rachunek jest marzeniem coraz to większej liczby ludzi i coraz większej liczbie ludzi to się udaje. Przyszła kolej na Ciebie. Już dość rozważań, trzeba przystąpić do realizacji pomysłu. Trzeba będzie wykazać wiele spraw formalnych.

Wsparcie unijne

Wsparcie unijne

Przedsiębiorcy lub osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą mogą skorzystać z funduszy unijnych uczestnicząc w konkursach ogłaszanych przez instytucje wdrażające poszczególne programy operacyjne.