Projekt „REEFBALL” - CREO

Projekt „REEFBALL” - CREO

Studenci SKN CREO sekcji budowlanej oraz inżynierii i ochrony środowiska zaplanowali współpracę dot. rozwiązań inżynierskich związanych z potencjalną rozbudową infrastruktury kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, zarówno dla celów budownictwa liniowego, jak i kubaturowego.

Zasadniczym elementem wspólnej pracy ramach projektu „REEFBALL” jest połączenie wiedzy wynikającej z wieloletnich doświadczeń studentów sekcji inżynierii i ochrony środowiska nad porastaniem materiałów zanurzonych w wodach zalewu, z pomysłem projektu elementów betonowych sztucznej rafy tzw. „Reef Ball”. Celem jest zaprojektowanie odpowiedniej formy, która stworzy alternatywne środowisko wspomagające oczyszczanie wód Zalewu Wiślanego, a jednocześnie stabilizujące muliste dno zalewu.

Studenci sekcji budowlanej wykonali badania gruntów z terenu basenu Zalewu Wiślanego (plaże Suchacz i Kadyny). Dodatkowo studentów interesowały właściwości tych gruntów w przypadku zanieczyszczenia ropą naftową i benzyną, jako potencjalny efekt zwiększonego ruchu jednostek na Zalewie Wiślanym. Wykonano badanie cech mechanicznych i fizycznych pobranych gruntów, a także tych samych gruntów zanieczyszczonych. Dodatkowo w ramach realizacji projektu w roku 2020 odbyły się rejsy badawcze na Zalewie Wiślanym.

 

 

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy na spotkanie na MS Teams w dniu 16 grudnia 2020 (środa) godz. 17.00 link do spotkania zostanie przesłany po zgłoszeniu się do dr.  inż. Bartłomieja Brzezińskiego Turn on Javascript!

Serdecznie zapraszamy

SKN CREO


Data publikacji: 07 grudnia 2020


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry